top of page
הטיפול שאני מציע

 

ראשית חשוב לדעת כי כל טכניקת טיפול המוצעת בעמוד זה אינה עומדת בפני עצמה כטיפול יחיד לבעיה שרוצים לפתור. היעילות של טיפולי הפיזיותרפיה טמונה ביכולת להתאים למטופל את הטיפול הנכון במקום הנכון בגוף תוך הסתכלות על מכלול המרכיבים שקשורים לבעיה - פיזיים, רגשיים וכימיים (תזונה ותרופות). כל מטופל שמגיע לטיפול פיזיותרפיה הוא עולם בפני עצמו וגם אם יש כותרת/אבחנה מסויימת לבעיה שלו, כמו 'פריצת דיסק' לדוגמא, יכולה להיות שונות רבה בינו לבין מטופל אחר עם אותה האבחנה. על כן הטיפול בכל מטופל יכול להיות שונה גם אם האבחנה היא זהה, כאשר מטרת הטיפול תקבע בהתאם לצרכיו האישיים של המטופל. 

 

בכל טיפול ארצה לאתר את מקור הכאב או הסימפטומים האחרים אשר עליהם מתלונן המטופל. בנוסף ארצה לבחון את התפקוד של אזורים אחרים בגוף שיכולים להיות קשורים לבעיה ולהוות גורם תורם להיווצרותה. לעיתים הטיפול יתמקד ראשית מקומית בהורדת הכאב או שאר הסימפטומים, אך במקרים רבים אחרים נתמקד בטיפול בגורם שמצאנו לבעיה, אשר לא חייב להיות ממוקם באזור הכאבים. בנוסף ברוב המקרים על המטופל תהיה חובה לתרגל תרגולים ספציפיים שאותם אלמד בכדי להמשיך לטפל בעצמו בין הטיפולים ולאחר סיומם בכדי לשמור על מצבו התקין.

 

 

 

 תוכנית אימון גופני מותאמת אישית

 

פעילות גופנית הינה גורם מגן לרוב המחלות הקיימות והיא תורמת לחוסנו של גופינו. על כן לכל מטופל שמגיע אליי אני מתאים תוכנית אימון כלשהי.

לאדם שמעולם לא התאמן וכעת מתלונן על כאבים כלשהם נבנה תוכנית אימון גופני מותאמת שתוכל לעזור לו להתגבר על הבעיה ולהוריד את הסיכוי שתחזור.

לאדם שמתאמן  באופן קבוע ונפצע נרכיב תוכנית אימונים חלופית בכדי לשמור על רמת פעילות מסוימת ותוכנית מסודרת לחזרה הדרגתית לעומסים אליהם הוא שואף לחזור.

 

דיקור יבש (מערבי)

 

ראשית חשוב להדגיש כי לא מדובר בדיקור סיני שהוא דיקור שטחי (רק על העור) המבוסס על עקרונות הרפואה הסינית.

דיקור יבש, או בשמו הנוסף דיקור מערבי, הוא דיקור המבוסס על הידע האנטומי והפיזיולוגי של הרפואה המערבית המבוצע ע"י פיזיותרפיסטים או רופאים שהוסמכו לכך בלבד.

ישנן טכניקות דיקור שטחיות (רק ברמת העור) וישנן טכניקות דיקור עמוקות לתוך בטן השריר. כאשר מתבצע דיקור לעומק השריר מטרתו היא לטפל בנקודות מכווצות בסיבי השריר המפיקות כאב ומפריעות לתפקוד התקין של השריר אותן אנו מכנים Trigger Points (נקודות הדק).

מחקרים רבים הראו את יעילות הטיפול בשיפור כאבים במיוחד בשילוב עם טכניקות נוספות (מתיחות, עיסוי ותרגילים).

טייפינג

 

טייפינג הוא פס כותנה המודבק לגוף לצורך רפואי. קיימים שני סוגים של טייפינג:

 

טייפ אלסטי - קינזיוטייפ (בצבעים שונים) - משמש להדבקה על שרירים והורדת נפיחות.


טייפ לא אלסטי - לייקוטייפ (בצבע לבן) - משמש לקיבוע והורדת עומס ממבנים ספציפיים.


טייפינג לעולם לא יהיה טיפול יחיד בפני עצמו, אלא הוא ישולב עם תרפיה מנואלית ו/או תרגול פונקציונאלי.

 

 

 

תרגול פונקציונלי

 

בכדי להשיג את התפקוד הטוב ביותר מהגוף שלנו, עלינו לתרגל אותו במצבים הקרובים ביותר לדרישות התפקודיות (הפונקציונליות) שלנו ביומיום. על כן בזמן הטיפול ובין הטיפולים נבצע תרגול לחיזוק השרירים ושיפור המיומנויות הדרושות מגופנו לצורך התפקוד אותו אנו רוצים להשיג. התרגול יעזור לנו לשמר את התוצאות החיוביות שהשגנו בטיפול בין הטיפולים לאחר סיום סדרת הטיפולים.

 

 

טיפול מנואלי

 

כשמו כן הוא, הטיפול המנואלי הוא טיפול בעזרת הידיים, הכולל טכניקות רבות של עיסוי, מתיחות, מוביליזציות ומניפולציות למפרקים.

האפקטיביות של הטיפול המנואלי טמונה ביכולת של הפיזיותרפיסט להבין לעומק את הבעיה של המטופל, מה יוצר אותה ולמה הגוף לא מצליח להתגבר עליה לבד. כך ניתן לבצע טיפול ממוקדת בשורש הבעיה שיאפשר לגוף להתגבר על הבעיה.

 

 

גירויים חשמליים ואולטרסאונד

גירויים חשמליים משפיעים על מערכת העצבים בכך שהם מפעילים מנגנונים טבעיים במערכת להורדת כאבים. בנוסף הם יכולים ליצור כיווץ בשריר חלש בכדי לעזור לו לחזור לפעולה.

האולטרסאונד מבצע פעולה של חימום רקמה באזור ספציפי עליו עובדים, כאשר ניתן לבחור באיזה עומק נרצה לחמם את הרקמה, כך שניתן להגיע ולחמם אזורים עד לעומק של כ- 5 ס"מ. 

בכלים אלו נשתמש אצל מטופלים עם כאבים מאד חמורים שראשית חשוב להרגיע את רמת הכאבים או כטיפול תומך להחלמת הרקמה בנוסף לטיפולים הנוספים שהוזכרו.

“Life is like riding a bicycle. To keep your      balance, you must keep moving.”

 Albert Einstein

bottom of page